Rīgas Ostvalda vidusskola

Nav virsotnes, kuru nevarētu sasniegt!

  • Latviešu
  • Русский

Skolēni var pieteikties Ēnu dienai

Skolēni var pieteikties Ēnu dienai

Līdz 3. februārim skolēni var pieteikties dalībai šā gada Ēnu dienai.

Šobrīd jau 438 Latvijas organizācijas, valsts iestādes un uzņēmumi ir pieteikuši dalību Ēnu dienā un gatavojas 13.februārī vērt durvis zinātkāriem 1. – 12.klašu skolēniem, lai dotu iespēju jauniešiem izzināt visdažādāko profesiju darba ikdienu un palīdzētu izvēlēties sev atbilstošu nākotnes profesiju.

Ēnu dienas akcija ir iespēja jaunietim jau skolas laikā saprast, vai izvēlētā profesija ir viņam piemērota, un nepastarpināti izzināt, kas jāapgūst, lai nākotnē kļūtu par lielisku izvēlētās profesijas speciālistu.

 

„Pirms Ēnu dienas nekad nebiju līdz galam izpratusi, kāds ir valdes locekļa darbs, taču pēc Ēnu dienas to lieliski saprotu. Tā sniedz vienreizēju iespēju vienas dienas laikā pārliecināties par konkrētā darba izvēli nākotnei. Esot tik tuvu sen izsapņotajai profesijai, pamanām arī darba negatīvās puses. Ēnu dienas ietvaros ir dota iespēja ne vien vērot konkrētu profesiju, bet arī iepazīties ar uzņēmumu no iekšienes,” uzsver Swedbank valdes locekļa un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītāja Daniila Ruļova aizvadītā gada ēna Signe Pētersone.

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE) Ēnu dienu organizē jau trīspadsmito gadu. „Pērn akcijā piedalījās 423 Ēnu devēji, bet šogad reģistrējušās jau 438 valsts iestādes, organizācijas, uzņēmumi un to filiāles, un vakanču pieteikšana vēl turpinās. Ņemot vērā jauniešu lielo interesi par akciju, esam nolēmuši pagarināt Ēnu devēju reģistrēšanu vēl divas dienas – līdz 25.janvāra darba dienas beigām. Īpaši aicinām aktivizēties pašvaldības un uzņēmumus reģionos, kur šobrīd ir vismazākais pieteikto vakanču skaits – Talsos, Jēkabpilī, Ventspilī, Rūjienā, jo jaunieši ir ieinteresēti piedalīties akcijā dažādos reģionos, ne tikai Rīgā,” aicina JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Šobrīd aktuālajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā ir pieteiktas ap 50 vakancēm, ko iesaka īpaši izmantot, lai tuvāk iepazītu jaunāko tehnoloģiju un profesiju iespējas, jo šī ir strauji augoša nozare. ES prognozes liecina, ka 2015. gadā Eiropā IKT draud nopietns profesionāļu trūkums – līdz pat 700 000 speciālistu, un tas nozīmē – šajā jomā nākotnē būs darbs un daudzi uzņēmumi lūkosies pēc kvalificētiem darbiniekiem.

 

Dalību Ēnu dienā apstiprinājuši arī Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš, LR Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ministri un Saeimas deputāti, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis un citu lielu uzņēmumu un iestāžu vadītāji.

Lai pieteiktos Ēnu dienas vakancēm, skolēnam jāreģistrējas vortālā Enudiena.lv. Pēc piereģistrēšanās jaunietis var izvēlēties trīs saistošākās vakances, pieteikumā norādot savu motivāciju ēnot konkrēto profesiju un pieteikuma prioritāti (1, 2 vai 3). Skolēnu pieteikumi Ēnu dienas vakancēm tiks pieņemti līdz 30.janvārim, bet līdz 5. februārim uzņēmumi apstiprinās izvēlētās ēnas. Jaunieši, kuri nebūs tikuši uz izvēlētajām vietām, līdz pieteikšanās noslēgumam varēs no jauna pieteikties citām vakancēm. Konkursa rezultātus skolēni varēs redzēt savā Enudiena.lv profilā. Sekot līdzi Ēnu dienas aktualitātēm iespējams www.draugiem.lv/smu.

„Mammadaba” meistarklase

 „Mammadaba” meistarklasi organizē AS „Latvijas valsts meži” Starptautiskās vides izglītības programma „Izzini mežu (Learning about Forest) ietvaros sadarbībā ar VISC.

” Āra meistarstunda Rīgas Ostvalda vidusskolas 2.a klasē.

2016./17.mācību gada rudenī 2.a klases skolēni devās ārpus klases telpām, skolas teritorijā skaitīt kokus. Saskaitījām 47 kokus aiz mūsu klases loga. Mums ļoti patika āra meistarstunda. Gribētu vēl tādu stundu ārā, dabā. Visvairāk patika, kā Pjotrs skaitīja koku- ar rokām apņēma un vēl arī vaigu pieglauda. Koki ir dzīvi- tie jāsaudzē.

 

  Ziemā mēs kopā ar vecākiem izgatavojām putniem barotavas un izkārām ceriņu krūmā. Svarīgi putnus barot visu ziemu –nepārtraukti. Tagad stundu starpbrīžos pa logu varam vērot, cik putni priecīgi mielojas. 

Lapas

Lietotāja izvēlne

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31