Rīgas Ostvalda vidusskola

Nav virsotnes, kuru nevarētu sasniegt!

  • Latviešu
  • Русский

SKOLĒNI NO RĪGAS OSTVALDA VIDUSSKOLAS DODAS IZGLĪTOJOŠĀ EKSKURSIJĀ UZ ZINĀTNES CENTRU “ZILI BRĪNUMI”

Šī gada 13.novembrī Rīgas Ostvalda vidusskolas skolēni devās uz zinātnes centru „Zili Brīnumi”. Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt kā jaunākās tehnoloģijas uzņēmumā izmanto SIA ELME MESSER valdes loceklis Vadims Kjasilis. Video rullītī tika parādīta uzņēmuma darbība, kā arī par to, ka uzņēmums piedāvā 70 dažāda veida gāzes, kuras izmantojamas rūpniecībā, pārtikā un medicīnā. Vadims Kjasils pastāstīja arī par uzņēmuma uzsākto pētījumu, kurā tiek pētīts no kādām gāzēm sastāv planētas kosmosā un kādas ir planētu temperatūras. Tas tiek darīts ar nolūku, jo varbūt nākotnē mums būs iespējams izmantot arī kosmosā esošās gāzes.

Skolēniem bija iespēja apskatīt un pašiem izmēģināt zinātniskā centra ekspozīcijas. No centra eksponātiem jauniešiem vislabāk patika spoguļu labirints un izveidotais florbola laukums.

Jaunieši darbojās arī radošajā darbnīcā „Einšteins”, kur varēja piedalīties dažādos eksperimentos, piemēram, rakstīt ar neredzamo tinti, kā to agrākos laikos darīja slepenie aģenti. Eksperimentēt ar šķidro slāpekli – izmēģināt kas notiek ar rozi, kad to ieliek šķidrajā slāpeklī. Rezultātā tā paliek trausla un sabirst. Skolēniem bija iespēja arī pārbaudīt kā reaģē piepūsts balons - kad tas saplok, pēc tam uzpūšot siltu elpu notiek balona izplešanās. Dalībnieki atzinīgi novērtēja piedāvāto iespēju apmeklēt šāda veida pasākumu, kas ir tendēts uz inovācijām, dabaszinātnēm un tehnoloģijām.

Zinātnisko ekspozīciju apmeklējumi tiek īstenoti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) realizētās „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas” ietvaros sadarbībā ar SIA Aspired, un to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Dažādām Latvijas skolām no katra reģiona tika dota iespēja doties uz kādu no Latvijas zinātnes centriem. Pasākuma mērķis ir rosināt tehnoloģisko jaunradi, motivēt jauniešus pievērsties inovācijām un uzņēmējdarbības uzsākšanai. 

 

 

Aicina pieteikties lekcijām par personības attīstību un savstarpējām attiecībām ģimenē

Lekcijā par atkarību tiks pārrunāta atkarības slimības mijiedarbības procesu ģimenē un tās veidi. Speciālisti sniegs atbildes arī uz tādiem jautājumiem, kā "Kāda ir atkarības un līdzatkarības būtība?", "Kā atkarība un līdzatkarība ietekmē bērna labsajūtu ģimenē?", "Kāpēc ģimene, kurā ir atkarīgs tuvinieks, atsakās no palīdzības?" un "Kā palīdzēt bērnam, kurš aug atkarīgā un līdzatkarīgā ģimenē? 

Vairāk informācijas par abām lekcijām - http://www.veseligsridzinieks.lv/aicina-pieteikties-lekcijam-par-personibas-attistibu-un-savstarpejam-attiecibam-gimene/

Lapas

1.-4. klase

5.-12. klase

Launags

Lietotāja izvēlne

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30