Nav virsotnes, kuru nevarētu sasniegt!

  • Latviešu
  • Русский

Cukura diabēts. Kā to atpazīt?

Cukura diabēts. Kā to atpazīt?

Vecāki aicināti apmeklēt Vinnija Pūka skolas semināru „Cukura diabēts. Kā to atpazīt?”

 

Rīgas domes Labklājības departaments aicina vecākus pieteikties nākamajam „Vinnija Pūka skolas” semināram „Cukura diabēts. Kā to atpazīt?”. Seminārs notiks 24.janvārī plkst. 10:00-15:00,  VSIA “Bērnu klīniskās universitātes slimnīca”, Vienības gatvē 45. Lai pieteiktos semināram, lūdzam zvanīt pa tālruni 27597546 vai rakstīt uz e-pastu: vinnijapukaskola@gmail.com.

 

Semināra „Cukura diabēts. Kā to atpazīt?” programma:

 

09.30 – 10.00

Reģistrācija

 

10.00 – 11.30

Glikozes vielu maiņa un 1.tipa cukura diabēta aktualitātes bērniem

Doc. Iveta Dzīvīte-Krišāne

11.30 – 12.00

Kafijas pauze

 

12.00 – 13.30

2.tipa cukura diabēta riski un novēršanas iespējas bērniem

Dr. Jurgita Gailīte

13.30 – 14.30

Jautājumi. Diskusija

 

 

Vinnija Pūka skolas nodarbību vecāki aicināti apmeklēt ar savām atvasītēm, kuras semināra laikā pieskatīs un jaunas rotaļas izspēlēs Pūka skolas komanda – Rīgas Stradiņa universitātes studenti. Arī šo „Vinnija Pūka skolas” semināru vadīs pieredzējušas speciālistes no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, un vecākiem izstāstīs un izskaidros visu aktuālo informāciju saistībā ar cukura diabēta ārstēšanu un diabēta tipiem, diabēta iespējamām komplikācijām, diētu un uztura ietekmi uz cukura diabēta gaitu, fizisko aktivitāšu režīmu, insulīna un glikozes regulācijas izmaiņām un izdalīšanās procesu organismā, kā arī cukura diabēta atpazīšanu un dažādiem cukura diabētu ietekmējošajiem faktoriem un attīstības cēloņiem.

 

Cukura diabēts, kas raksturojams kā hroniska slimība ar glikozes līmeņa izmaiņām asinīs un nepietiekamu insulīna izdalīšanos, mūsdienās ir ļoti strauji progresējoša saslimstība, kas skar arvien jaunākus pacientus. Lai spētu pēc iespējas veiksmīgāk veikt ārstēšanu, pielāgoties jaunajiem apstākļiem un izprast situāciju gadījumos, ja bērnam diagnosticēts cukura diabēts, ļoti svarīga ir tieši apkārtējās vides un ģimenes ietekme. Ziņa par hronisko slimību var izsaukt arī sāpīgas emocijas, tādēļ speciālistu informācija par diabēta gaitu var būt labs padomdevējs gan saistībā ar situācijas izpratni, gan arī vairāk informēt par ārstēšanas procesu, kur ārstējošā ārsta un pediatra loma var būt izšķiroša slimības ārstēšanā. Vecāki ir laipni aicināti speciālistēm uzdot arī sev interesējošos jautājumus.

 

 

Vairāk par projektu

 

Projektu īsteno nodibinājums “Ilgtspējīgas Attīstības Fonds” sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu ar mērķi veidot hroniski slimo pacientu sociālās integrācijas un dzīves kvalitātes uzlabošanas sistēmu – apmācību programmu “Vinnija Pūka skola”.

Kopš projekta sākuma, pagājušā gada oktobrī, „Vinnija Pūka skolā” aizvadītas jau četras lekcijas par dažādām aktuālām bērnu slimībām – astmu, pārtikas alerģijām, atopisko dermatītu, svara problēmām un aptaukošanos. Uz lekcijām īpaši gaidīti ir tieši vecāki un bērnu aprūpētāji, jo, neskatoties uz veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību gadījumos, kad bērnam konstatēta hroniska slimība vai radušās kādas veselības problēmas, dzīves kvalitātes un veselības uzlabošanā ļoti svarīga loma ir tieši ģimenei. Līdz šim lekcijas apmeklējuši jau gandrīz 200 vecāki (turklāt līdzi ņemot arī  savas atvasītes, jo katru reizi „Pūks” ar saviem draugiem sagādā jaunus pārsteigumus un rotaļas, kamēr vecāki var klausīties lekciju un speciālistiem uzdot savus jautājumus.)

Vairāk informācijas – mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv/category/projekti/

Informāciju sagatavoja RD Labklājības departamenta Apmācību un informācijas sektora galvenā speciāliste Līva Vītola